Prokuraturze puściły nerwy i hamulce gdy kolejny raz została spektakularnie poniżona przez Sąd Okręgowy w sprawie karnej. Tym razem chodziło o medialną sprawę Leszka Czarneckiego, któremu prokuratorzy próbowali postawić zarzuty w związku z aferą Getback oraz Idea Bankiem. Sąd 18 listopada 2021 nie tylko stwierdził, że Leszek Czarnecki nie ma statusu podejrzanego, ale również uchylił zabezpieczenie 200 milionów złotych z majątku bankowca.
Koniecznie przeczytaj nasze inne artykuły:
Prokuraturze puściły nerwy – znieważa Sąd, skład sędziowski i adwokatów.
Prokuratura wściekła i doprowadzona do emocjonalnego rozchwiania wydała oświadczenie, w którym nie tylko obraża niezawisły Sąd, ale również znieważa zawód zaufania publicznego jakim są adwokaci. Prokurator Marcin Saduś, będący jednocześnie Rzecznikiem Prasowym oświadczył:
Niestabilne i chaotyczne orzecznictwo w tej sprawie zasługuje na skrajnie negatywną ocenę. Uniemożliwienie rozpoznania na sali sądowej sprawy osoby podejrzanej o gigantyczne oszustwa to działanie typowe dla adwokata, a nie niezawisłego sądu.
Naczelna Rada Adwokacka nie życzy sobie hejtu i znieważania zawodu zaufania publicznego!
Na reakcję na to oświadczenie prokuratury nie trzeba było długo czekać. Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, adwokat Przemysław Rosati wydał w ten sam dzień oświadczenie, w którym stanowczo sprzeciwia się dyskredytowania adwokatów.
Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec wypowiedzi dyskredytujących adwokatów oraz wskazuję, że wypowiedź ta jest niedopuszczalna, zwłaszcza ze strony prawnika, prokuratora, dodatkowo piastującego funkcję rzecznika prasowego w Prokuraturze. Jest ona przejawem języka arogancji, lekceważenia, dzielenia i obrażania innych ludzi oraz deprecjonowania zawodu adwokata.
Budzi mój sprzeciw sposób, w jaki przedstawiciel Prokuratury odnosi się do innych zawodów prawniczych.
Słowa prokuratora Marcina Sadusia są przejawem braku elementarnej wiedzy na temat roli adwokatury i adwokatów w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości, roli, jaką adwokatura i adwokaci odgrywają dziś oraz jaką odegrali w historii Polski. Należy zatem zwrócić uwagę i przypomnieć, że zawód adwokata, tak jak między innymi zawód sędziego i prokuratora, jest zawodem zaufania publicznego.
Zawód adwokata jest zawodem, który funkcjonuje w oparciu o normę konstytucyjną, to jest o przepis art. 17 ust. 1 Konstytucji RP.
Przypominam, że bycie adwokatem jest powodem do dumy.
Istotą zawodu adwokata jest przyczynianie się ze wszystkich sił do ochrony praw i wolności obywatelskich oraz budowanie i umacnianie porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej. Każdy Prokurator w demokratycznym państwie prawnym powinien to rozumieć oraz szanować. Każdego dnia adwokaci i aplikanci adwokaccy realizują swoje obowiązki w tym zakresie w sposób sumienny, zgodny z przepisami prawa, realizując oczekiwania i interesy obywateli, również te, które są naruszane przez władze publiczne.
Słowa użyte przez Prokuratora są zatem obraźliwe nie tylko w stosunku do samych adwokatów, ale również do tych osób, które każdego dnia powierzają im swoje sprawy oraz problemy.
Stanowisko prokuratury to język arogancji, lekceważenia, dzielenia i obrażania innych ludzi oraz deprecjonowania zawodu adwokata
Naczelna Rada Adwokacka wprost i zarzuca nie tylko rzecznikowi prasowemu prokuratury, ale i całej prokuraturze działania hejterskie i obrażanie wszystkich adwokatów i aplikantów adwokackich.
Poniżej prezentujemy w całości jak funkcjonariusz publiczny w imieniu i na rzecz organu administracji publicznej znieważa przedstawicieli zawodu zaufania publicznego.
Do sprawy będziemy wracać
6 komentarzy “Prokuratura Regionalna w Warszawie po klęsce w sprawie Leszka Czarneckiego znieważa wszystkich adwokatów”
To wszystko na co ich stać zaebane pisiory.
To wszystko na co ich stać zaebane pisiory.
To wszystko na co ich stać zaebane pisiory.
Co tiu się dziwić, prokuratura kupiona i sterowana przez jarka
Polski ZERRO CHCIAL BYC pewnie jak ZORRO, ale znowu mu nie wyszło 🤣
Zero pewnie siedzi, wali gruche do glownego zbiornika i mysli jak ujebac sedziego…