środa 20 listopada 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Darmowy terminal dla Twojej firmy – wybierz dobrze!

21.6K odsłon
Kobieta dokonująca płatności telefonem
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

W ramach funkcjonującego w naszym kraju od kilku lat Programu Polska Bezgotówkowa małe i średnie firmy mogą otrzymać terminal płatniczy za 0 zł i korzystać z niego bez żadnych dodatkowych opłat nawet przez rok. Podpowiadamy, jaki konkretnie terminal płatniczy wybrać, by jak najlepiej spełniał swoją funkcję.

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Fiserv Polska S.A.*, już ponad 70% naszych rodaków regularnie płaci bezgotówkowo – 41% robi to za każdym razem, gdy tylko ma taką możliwość, a kolejne 30% – raz lub kilka razy w tygodniu. Pokazuje to, że Polacy oczekują powszechnego dostępu do terminali i przyjmowania płatności bezgotówkowych przez firmy właściwie z każdej branży, bez względu na ich wielkość.

Program Polska Bezgotówkowa – odbierz darmowy terminal!

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, dla których główną barierą w obsłudze płatności kartowych i mobilnych są koszty, kilka lat temu uruchomiony został Program Polska Bezgotówkowa. Jest on skierowany do właścicieli małych i średnich firm, którzy przez ostatni rok nie mieli podpisanej umowy z agentem rozliczeniowym. Beneficjenci Programu mogą otrzymać terminal płatniczy za darmo i nie ponosić żadnych opłat związanych z jego instalacją oraz użytkowaniem nawet przez 12 miesięcy (lub do momentu osiągnięcia obrotów w wysokości 100 tys. zł).

Terminal stacjonarny, mobilny, PIN pad kasowy czy terminal płatniczy w telefonie?

Zgodnie z zasadami Programu Polska Bezgotówkowa przystępujący do niego przedsiębiorca ma możliwość wyboru modelu terminala, który będzie najlepiej spełniał jego biznesowe oczekiwania. Zatem jakie urządzenie wybrać?

Terminal stacjonarny – sprawdza się we wszystkich firmach, punktach handlowych i usługowych, które przyjmują płatności w jednym, konkretnym miejscu, np. przy kasie lub za ladą. Wymaga stałego podłączenia do źródła zasilania, dzięki czemu jest cały czas gotowy do pracy. Jeśli jest taka potrzeba, można bez problemu zintegrować go ze stosowanym w firmie systemem kasowym, co eliminuje konieczność ręcznego wpisywania sumy transakcji.

Mobilny terminal płatniczy – chętnie wybierają go m.in. właściciele restauracji, kawiarni, pubów, firm transportowych oraz przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi w domach klientów (np. ekipy remontowe). Terminal mobilny jest wyposażony w baterię, która po naładowaniu działa do 12 godzin, dzięki czemu płatności gotówkowe można przyjmować w dowolnym miejscu i w każdym czasie.

PIN pad (terminal kasowy) – jest to urządzenie połączone z kasą fiskalną lub systemem kasowym. Integracja eliminuje potrzebę ręcznego wpisywania kwoty transakcji ponownie na terminalu, co finalnie przyspiesza obsługę klientów i zmniejsza ryzyko pomyłki.

Telefon jako terminal płatniczy – pod tym pojęciem kryje się aplikacja mobilna PolCard Go, certyfikowana przez Visa i Mastercard. Polecana jest m.in. mikroprzedsiębiorcom, przedstawicielom wolnych zawodów oraz przedsiębiorcom z branż kreatywnych. Po zainstalowaniu aplikacji softpos w telefonie można przyjmować zarówno płatności zbliżeniowe do kwoty 100 zł, jak i wyższe transakcje, wymagające potwierdzenia kodem PIN. Kontrahent wpisuje PIN na telefonie przedsiębiorcy, a następnie potwierdza płatność na swoim.

Obsługa płatności bezgotówkowych to dla każdej firmy szansa na rozwój i zwiększenie skali działalności. Wejdź na stronę PolCard from Fiserv i dowiedz się, jak odebrać darmowy terminal najlepiej dopasowany do specyfiki Twojego biznesu!

* Ponad 70 proc. Polaków regularnie płaci bezgotówkowo. Źródło: https://www.polcard.pl/blog/ponad-70-proc-polakow-regularnie-placi-bezgotowkowo/. Dostęp: 24.05.2023

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
76
+1
2
+1
2

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Poprzednie
Następne

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły