czwartek 21 listopada 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Trzaskowski dołącza do kampanii PO. Ogłosił to na spotkaniu Tuska z wyborcami

21.2K odsłon
1K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Rafał Trzaskowski ogłosił nowe otwarcie swojej kampanii politycznej. Ten krok z pewnością będzie miał wpływ na bieżącą sytuację polityczną w Polsce, a także może wpłynąć na wynik nadchodzących wyborów. W tym artykule przeanalizujemy, co oznacza ten ruch dla polityki w Polsce i jakie mogą być konsekwencje dla samego Rafała Trzaskowskiego.

Rafał Trzaskowski to polski polityk, który jest związany z Platformą Obywatelską (PO). W przeszłości pełnił wiele ważnych funkcji, takich jak Minister Administracji i Cyfryzacji, a także zastępca przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. W 2020 roku Trzaskowski był kandydatem PO na prezydenta RP, przegrywając jednak z Andrzejem Dudą.

Nowe otwarcie kampanii politycznej Rafała Trzaskowskiego może być związane z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi w Polsce, które odbędą się w 2023 roku. Wiadomo, że PO od dłuższego czasu znajduje się w trudnej sytuacji i zanotowała spadek poparcia w sondażach. Wydaje się, że Trzaskowski chce zmienić ten stan rzeczy i ponownie zyskać zaufanie wyborców.

W swoim wystąpieniu, Trzaskowski podkreślał, że jest gotowy do walki o lepszą Polskę. Zwrócił również uwagę na ważne problemy, takie jak sytuacja w służbie zdrowia, edukacji czy też kwestie związane z klimatem. Trzaskowski zapowiedział również, że chce zmienić styl prowadzenia polityki i skupić się na dialogu z obywatelami.

Niektórzy komentatorzy zwracają uwagę, że ruch Trzaskowskiego może być również związany z niepewną sytuacją w PO. Na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiały się doniesienia o konfliktach wewnątrz partii, a także o różnicach zdań na temat strategii wyborczej. Nowe otwarcie kampanii Trzaskowskiego może być próbą ujednolicenia stanowisk wewnątrz partii i przywrócenia jedności.

Jednocześnie warto zauważyć, że Rafał Trzaskowski wciąż pozostaje jednym z najpopularniejszych polityków w Polsce, mimo spadku poparcia dla PO. Jego ruch może być próbą wykorzystania tej popularności i zmobilizowania elektoratu do działania.

Trzaskowski podkreślił również, że chce budować szeroką koalicję społeczną, która zjednoczy różne grupy społeczne wokół wspólnych wartości i celów.

Jednym z ważniejszych aspektów nowego otwarcia kampanii Rafała Trzaskowskiego jest jego zaangażowanie w kwestie klimatyczne. W swoim wystąpieniu podkreślił on konieczność działań na rzecz ochrony środowiska i walki z globalnym ociepleniem. Zwrócił uwagę na fakt, że Polska jest jednym z największych emitentów gazów cieplarnianych w Europie, a jednocześnie ma wiele potencjału do rozwoju odnawialnych źródeł energii. Trzaskowski zapowiedział, że będzie stawiał na rozwój elektromobilności, energetyki słonecznej oraz wiatrowej, a także na promowanie energii z biomasy i biogazu.

Innym ważnym tematem poruszanym przez Rafała Trzaskowskiego było kształcenie. Polityk podkreślił, że edukacja jest jednym z najważniejszych elementów rozwoju kraju i powinna być priorytetem dla polityków. Zwrócił uwagę na potrzebę inwestycji w szkolnictwo, w tym na modernizację szkół, podwyżki płac dla nauczycieli i lepsze wyposażenie szkół. Trzaskowski zapowiedział również walkę z bezrobociem wśród młodych ludzi i stawianie na rozwój branż związanych z nowymi technologiami.

Nowe otwarcie kampanii Rafała Trzaskowskiego wywołało mieszane reakcje w polskiej polityce. Niektórzy komentatorzy podkreślają, że Trzaskowski jest jednym z nielicznych polityków, którzy są w stanie zagrozić pozycji rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Inni zwracają uwagę, że PO musi dokonać gruntownych zmian, aby odzyskać zaufanie wyborców i nie można polegać tylko na osobie Rafała Trzaskowskiego.

Jednym z największych wyzwań, przed którymi stoi Rafał Trzaskowski, jest budowanie koalicji i jednoczenie różnych grup społecznych wokół swojej osoby. Polska polityka jest podzielona i coraz trudniej jest znaleźć wspólny język dla różnych środowisk. Trzaskowski musi znaleźć sposób na przełamanie tych podziałów i przekonanie ludzi, że jego propozycje są dobre dla całego kraju.

Podsumowując, nowe otwarcie kampanii Rafała Trzaskowskiego jest ważnym wydarzeniem w polskiej polityce. Polityk zapowiada walkę o lepszą Polskę, skupiając się na kwestiach takich jak ochrona środowiska, edukacja czy też rozwój nowych technologii. Jednocześnie musi on stawić czoło przed wieloma wyzwaniami, takimi jak budowanie koalicji i jednoczenie różnych grup społecznych, a także przekonanie ludzi, że jego propozycje są najlepsze dla całego kraju. Czas pokaże, czy nowe podejście Rafała Trzaskowskiego przyniesie mu sukces w nadchodzących wyborach i pozwoli na poprawienie sytuacji w Polsce.

Warto również zauważyć, że kampania wyborcza w Polsce, zwłaszcza w ostatnich latach, często była bardzo emocjonalna i nacechowana negatywnymi atakami. Dlatego ważne jest, aby politycy skupiali się na pozytywnych przesłaniach i konstruktywnych propozycjach, które będą skłaniać ludzi do myślenia i dobrej zmiany. Tylko w ten sposób można odzyskać zaufanie wyborców i zbudować trwałe fundamenty dla przyszłego rozwoju kraju.

Podsumowując, nowe otwarcie kampanii Rafała Trzaskowskiego to ważne wydarzenie w polskiej polityce. Polityk ten skupia się na kwestiach ważnych dla kraju, takich jak ochrona środowiska, edukacja i rozwój nowych technologii. Musi on jednak stawić czoła wielu wyzwaniom, takim jak budowanie koalicji i jednoczenie różnych grup społecznych, aby przekonać ludzi, że jego propozycje są najlepsze dla całego kraju.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
22
+1
22
+1
11
+1
22
+1
11
+1
2

1 komentarz “Trzaskowski dołącza do kampanii PO. Ogłosił to na spotkaniu Tuska z wyborcami”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Programowy Ul PiS – Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego na przedwyborczej konwencji

Lex Tusk. UE wszczyna postępowania przeciwko Polsce PiS. Czy przez Andrzeja Dudę będą kolejne kary finansowe?

Wybory 2020: Trzaskowski uniewinniony prawomocnie. Morawiecki pozostaje jedynym któremu Sąd nakazał sprostować nieprawdziwe wypowiedzi

Falenta zarzuca Tuskowi przestępstwa urzędnicze z 2014 roku. Ziobrowa prokuratura wszczyna śledztwo.

Nie będzie podwyżek emerytur obiecanych w kampanii wyborczej przez PiS. A przynajmniej nie będzie takich, jakie obiecali.

Wybory 2020: Czy dojdzie do debaty? TVP wysyła zaproszenie, które przypomina wezwanie na komendę policji

Łukasz Mejza wystartuje z list Prawa i Sprawiedliwości? Skutecznie na zgodę Kaczyńskiego pracuje w TVP i w social mediach

Poprzednie
Następne

21.7K odsłon

Lex Tusk. UE wszczyna postępowania przeciwko Polsce PiS. Czy przez Andrzeja Dudę będą kolejne kary finansowe?

Na nic gimnastyka Prezydenta Andrzeja Dudy z nowelizacją ledwo co podpisanej przez niego ustawy. Unia Europejska dostrzega zagrożenia dla praworządności w działaniach Rządu Polskiego i samego Andrzeja Dudy, który zdecydował się podpisać ustawę o komisji. Z pewnością Andrzej Duda uniknąłby krytyki, gdyby podpisał ustawę o komisji śledczej, a nie kuriozum wymyślone przez PiS. Jak podaje Rzeczpospolita Prezydent zaproponował nowelizację ustawy o powołaniu komisji po krytyce ze strony władzy UE i Stanów Zjednoczonych. Niestety Komisja Europejska poinformowała 7 czerwca 2023, że wszczyna postępowanie przeciwko Polsce w związku z utworzeniem komisji badającej rosyjskie wpływy (tzw. lex Tusk). Czy UE nałoży na Polskę kolejne milionowe kary? Niewykluczone, ale tym razem winny będzie Andrzej Duda, który ostatecznie ustawę podpisał.

Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwko Polsce w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego w związku z powołaniem przez Polskę komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007–2022 – podała agencja AFP.

„Kolegium komisarzy zdecydowało o wszczęciu postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego poprzez wysłanie do polskich władz wezwania do usunięcia uchybienia” – poinformował unijny komisarz ds. handlu Valdis Dombrovskis.

Niedawne działania prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie kontrowersyjnej ustawy znanej jako “lex Tusk” budzą coraz więcej pytań. Prezydent, pomimo silnej krytyki ze strony Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, podpisał ustawę 29 maja, po czym przekazał ją do Trybunału Konstytucyjnego celem kontroli następczej. Jak można jednak zauważyć, zastosowanie “lex Tusk” rozpoczęło się już 1 czerwca, czyli dzień po publikacji w Dzienniku Ustaw, co wywołuje dyskusje o legalności i konstytucyjności tej ustawy.

Pomimo decyzji o podpisaniu “lex Tusk”, Duda zgłosił 2 czerwca projekt jej nowelizacji, podkreślając kontrowersyjny charakter ustawy. “Prezydent postanowił złożyć w Sejmie projekt jej nowelizacji” – wyjaśniono w jednym z oświadczeń. Należy jednak zaznaczyć, że złożenie projektu nowelizacji nie wpływa na obecny stan prawny, co oznacza, że ustawa nadal obowiązuje w pierwotnym kształcie.

Według krytyków “lex Tusk”, Komisja powołana na mocy tej ustawy posiada uprawnienia, które mogą być uważane za niekonstytucyjne. Dotyczy to m.in. prawie nieograniczonego dostępu do dokumentów, w tym dokumentów chronionych tajemnicami zawodowymi, a także możliwości wymuszania stawienia się świadków na rozprawach pod rygorem grzywny do 50 tysięcy złotych. Ponadto, członkowie komisji nie muszą mieć wykształcenia prawniczego, a za swoje działania w ramach komisji nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

Największe kontrowersje budzi jednak w ustawie możliwość stosowania przez komisję “środków zapobiegawczych”, w postaci zakazu sprawowania funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi przez 10 lat oraz odebrania dostępu do informacji niejawnych na 10 lat. Opozycja zwraca uwagę, że te “środki zapobiegawcze” są narzędziami pozwalającymi eliminować przeciwników politycznych z życia publicznego.

Kontrowersyjny jest również tryb odwołania od decyzji komisji. Aktualnie odwołanie jest możliwe jedynie do sądu administracyjnego, który badając sprawę, koncentruje się na zgodności decyzji z obowiązującym prawem. Duda w ramach swojej nowelizacji zdecydował o wykreśleniu środków zapobiegawczych z przepisów komisji oraz wprowadzeniu trybu odwołania od decyzji komisji do sądu apelacyjnego.

Ustawa nazywana jest “lex Tusk”, ponieważ zdaniem jej krytyków, jest ona skierowana przede wszystkim przeciwko przewodniczącemu PO, Donaldowi Tuskowi. Wsparcie dla tej tezy można znaleźć m.in. w uzasadnieniu projektu ustawy, gdzie nazwisko Tuska pojawia się w kontekście badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022. Wiceminister rolnictwa, Janusz Kowalski, powiedział nawet wprost, że “prace komisji powinny doprowadzić do postawienia Tuska przed Trybunałem Stanu”.

Decyzje prezydenta Dudy budzą więc niepokój zarówno w kraju, jak i za granicą. Tymczasem ostateczne wyjaśnienie kwestii legalności i konstytucyjności “lex Tusk” pozostaje w rękach Trybunału Konstytucyjnego. Obywatelska odpowiedzialność za wyniki kontroli następczej leży jednak po stronie prezydenta Dudy, którego decyzje zdecydowanie wpłyną na dalsze losy “lex Tusk” i mogą mieć poważne konsekwencje dla politycznej sceny Polski.

Szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot był pytany o międzynarodowe skutki podpisania ustawy o komisji weryfikacyjnej przez prezydenta.  – To jest zupełnie suwerenna kwestia Rzeczypospolitej Polskiej i ta sprawa nie powinna mieć żadnych skutków międzynarodowych. Gdybyśmy żyli w świecie idealnym – to byłoby to oczywiste. Oczywiście nie żyjemy w świecie idealnym, pojawiały się różne głosy, ale myślę, że trzeba przejść nad nimi do porządku dziennego i zachować zimną krew – powiedział. 

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

3 komentarzy “Lex Tusk. UE wszczyna postępowania przeciwko Polsce PiS. Czy przez Andrzeja Dudę będą kolejne kary finansowe?”

  1. no przecież caryca powiedział że jemu pieniądze z kpo nie są potrzebne!!!!!!!!!!oni już sie nachapali a reszta???kogo to z tych pisssssssssssdzielców obchodzi????a swoja drogą to prawo unijne też jest niczego sobie!!!! czarneckiego złapali na kradzieży unijnych pieniedzy z kilometrówek i zamiast siedzieć w więzieniu jak każdy złodziej złapany to siedzi ale w ławach europarlamentu!!!!!no i co ??? no i g….no!!!!!!!!!!!

  2. Bez kar nie obędzie się 🤷 komu podziękować 🤨… jednemu ogłupiałemu staremu niedołężnemu człowiekowi i jego otępiałej świcie 🤷 okrutna rzeczywistość…😡

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły